До четвертої річниці створення 17 ОМПБ

Сьогодні в музеї відбулася культурно-патріотична акція до четвертої річниці створення 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ.

Гості заходу зібралися у просторі музейного виставкового проекту «Український Схід», який уже вкотре стає майданчиком для проведення пам’ятних зустрічей. З вітальним словом до присутніх звернувся командир бригади (2015–2017) Дмитро Красильников. Він зауважив, що свого часу представники особового складу батальйону нерідко ставали прикладом для інших військовослужбовців.

Вже 20 січня 2015 р. підрозділ поніс перші втрати. 17 воїнів загинуло у боях під Горлівкою. Про них згадували подумки під час хвилини мовчання. Серед загиблих є і старший сержант Дмитро Годзенко – заступник командира взводу. Його реліквійні матеріали представлені на музейній виставці «Український Схід». Під час проведення екскурсій співробітники музею повсякчас розповідають про його участь у боях та обставини загибелі, й у такий спосіб крізь призму долі однієї людини презентують участь батальйону в боях.

Про бойовий шлях та участь у найзапекліших боях присутнім нагадали відеороботи журналістів ТСН.

До роковин створення батальйону для сучасних героїв колишній комбат Олександр Щербина (нині заступник командира 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ) заснував неформальну подяку – годинник з емблемою та нарукавним знаком батальйону. У стінах Музею відбулося урочисте нагородження особливих бійців. Зі свого боку бійці батальойону вручили нагрудний знак «За вірність народу України» мамі комбата Валентині Щербині.

Військові стверджують, що без підтримки надійних побратимів на війні дуже складно. Нерідко різні підрозділи надають допомогу бойовим товаришам. Такими стали бійці батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Миротворець». Їхній командир Андрій Бахтов (2015-2016) і сьогодні прийшов привітати друзів. Ще безліч щирих вітань та українських пісень лунало на честь військовослужбовців, які гідно продовжують традиції своїх батьків і дідів, захищаючи рідну землю на Сході держави.