Пам’яті Аміни…

Цей погляд доньки гордого народу,
Проймає душу до самого дна.
Любов і Віра. Гідність і Свобода.
Це все про неї. В цьому вся вона.

Анатолій Матвійчук

Є люди-зірки, які яскраво спалахують і щедро дарують світло іншим. Такою була і залишиться в нашій пам’яті Аміна Окуєва. Сьогодні у просторі виставкового проекту «Український Схід» ми згадували цю сміливу, мужню, неймовірно красиву жінку, яка віддала життя за свободу українського та чеченського народів. Вона могла стати чудовим лікарем, урятувати тисячі життів, але обрала для себе шлях воїна-патріота, воїна світла. 30 жовтня 2017 р. сталася жахлива трагедія: ворожа куля обірвала життя Аміни.

Дата нашої зустрічі, 23 лютого, не випадкова, адже впродовж останніх років саме в цей день Аміна Окуєва та її чоловік Адам Осмаєв розповідали відвідувачам нашого музею про трагедію чеченського та інгуського народів, яка сталася в 1944 р. – депортацію. У період з 23 лютого до 8 березня 1944 р. зі своєї землі були виселені у Середню Азію та до Казахстану цілі народи, близько 500 тис. осіб.

Сьогодні ми знову розповідали екскурсантам про депортації, а також згадували Аміну, душа якої була разом із нами. Відвідувачі заходу-посвяти побачили фотографії та відеозаписи, а також особисті речі Аміни Окуєвої, які вона подарувала нашому музею.

Гостем зустрічі була мама Героя – Ірина Камінська. Її виступ зворушив усіх присутніх. Розповідаючи про свою єдину доньку, вона підкреслила силу духу та неймовірну рішучість, притаманні Аміні. Мужня жінка ніколи не боялася смерті та понад усе цінувала свободу, яку захищала до останнього дня. Пані Ірина щиро подякувала колективу Меморіального комплексу за збереження пам’яті про її доньку та об’єктивне висвітлення подій військового конфлікту на Сході України.

У пам’яті народу залишаються лише справжні герої. Героєм у пам’яті українців залишиться назавжди й Аміна Окуєва, яка продовжує жити в наших серцях. Будь-яка війна має початок, але має й завершення. Ми щиро віримо, що мрія Аміни обов’язково здійсниться й війна завершиться Перемогою.

Слава та вічна пам'ять Герою!