Свобода має кольори
/

До Дня Державного прапора України в головній експозиції музею в рамках проекту «Слово свідка» відбулася зустріч із патріотом України, волонтером Іриною Довгань.

На захід завітали курсанти Військового інституту телекомунікації та інформатизації імені Героїв Крут і студенти Інституту управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Про важкі випробування, які випали на долю пані Ірини, зокрема у ворожому полоні, українці дізналися з фото, випадково зробленого в Донецьку іноземним журналістом-фрілансером. Знімок одразу потрапив на першу шпальту «New York Times». На світлині виснажена й побита Ірина стояла біля стовпа й потерпала від знущань бойовиків та перехожих. Це фото збурило весь світ. Завдяки цьому знімку вдалося врятувати жінку з полону. У ті найважчі години з Іриною був прапор України. Пов'язаний на плечах, він допоміг їй вистояти. Сьогодні цей артефакт експонується в музеї на виставці «Український Схід. На лінії вогню». Про свою життєву ниву, світогляд та пережиті випробування Ірина Довгань розповіла під час зустрічі.

Мужня патріотка завжди дотримувалася проукраїнських позицій, підтримувала Революцію Гідності. Після окупації її рідного міста Ясинувата вона активно допомагала українській армії, їздила на передову, возила військовикам української армії медикаменти, речі та продукти. Прикметно, що саме 23 серпня 2014 р. бойовики прийшли за нею. Під час обшуку в будинку знайшли український прапор. Що довелося пережити тоді бранці – не описати.

«Для них прапор – доказ мого “злочину”», – говорить Ірина. Для неї цей державний символ став «найріднішим та найближчим», а День Прапора та День Незалежності України – «найбільшими святами в році».

Під час заходу в залі панувала тиша. Кожен був збентежений такою щирою розповіддю тендітної жінки. А після зустрічі гості ознайомилися з музейними матеріалами Ірини Довгань та інших захисників України, представленими на виставці.

З непростими, винятково важливими особистими історіями та долями учасників війни на Сході України музейний проект «Слово свідка» знайомитиме й далі.

Приходьте до музею. Стежте за анонсами.