Ніч у музеї
/

Сьогоднішній вечір у Меморіальному комплексі був особливим. У рамках всесвітньої акції «Ніч у музеї» науковці музею традиційно презентували відвідувачам безоплатну ексклюзивну програму, яка включала велику кількість цікавих сюрпризів. До нас завітало багато гостей, які брали активну участь у всіх заходах.

Усі охочі ознайомилися з виставкою «На лінії вогню», створеною в межах проекту «Український Схід» та головною експозицією. З великим зацікавленням гості відвідали презентацію обмундирування та озброєння армії Великої Британії, представлену нашими партнерами – представниками Клубу історичної реконструкції «G B Force». Вони розповіли про уніформістику, озброєння та традиції армії Великої Британії в роки Другої світової війни і продемонстрували комплекти військового спорядження та персональні речі, що належали воїнам.

Відвідувачі також дізналися про історію створення та бойовий шлях Української повстанської армії. Представники військово-історичного клубу «Повстанець» ознайомили гостей з історією створення та діяльністю УПА, продемонстрували однострої зразка 1943 р., знаки розрізнення, особливу увагу зосередивши на головному уборі вояків – мазепинці. Наші гості дізналися про традиції упівців, зокрема про поєднання у військовій формі обмундирування різних країн-учасниць військового протистояння. Особливе зацікавлення та жвавий діалог викликали зразки зброї, яку використовували в період війни вояки УПА.

А далі гості опинилися у вирі справжнього театрального дійства «Розсіяні війною». Співробітники музею, неначе справжні професійні актори, представили на розсуд глядачів реалістичну історію життя української родини, яка змогла подолати всі випробування, які випали на її долю в роки Другої світової війни. Неймовірна історія була настільки людяною, справжньою та щирою, що здивувала та не залишила байдужим нікого.

У спільних фотосесіях брали участь усі зацікавлені. Вистачало і усмішок, і щирих сліз. Багато відвідувачів піднялося на оглядовий майданчик «Краєвид» та милувалася вечірніми краєвидами столиці біля підніжжя скульптури «Батьківщини-мати».