ДАП – територія стійкості

Традиційно в ці січневі дні у музеї розповідали про захисників Донецького аеропорту. Упродовж 19 – 20 січня 2018 р. у просторі виставкового проекту «Український Схід», який уже став звичним майданчиком зустрічей, відбувся захід «ДАП – територія стійкості. Літературно-музейні етюди», приурочений до 3-ї річниці 242-денної оборони Донецького аеропорту.

Три роки тому увага кожного свідомого українця була невідворотно прикута до новин, що висвітлювали боротьбу звитяжних оборонців Донецького аеропорту. Ми вболівали та молилися за цих мужніх людей, а вони в цей час, незважаючи на шквальний нищівний вогонь противника, продовжували триматися, не здаючи позицій. Саме тому їх нарекли «кіборгами». Фінал оборони пекельного летовища – «Люди витримали, не витримав бетон». На початку 2015 р. через численні обвали українські військові змушені були залишити територію ДАПу, за який упродовж 242 днів гинули, отримували поранення, потрапляли в полон… Відтоді щороку в січні Україна з вдячністю і скорботою вшановує своїх героїв.

Цьогоріч у музейних заходах брали участь представники різних вікових категорій – школярі та військові, зокрема учасники бойових дій, до яких часто долучалися молодь та люди в літах. Вони мали можливість прослухати аудіозапис уривків роману Сергія Лойка «Аеропорт», а потім за допомогою документальних відеосюжетів та коментарів ведучого дізнатися про реальну долю прообразів героїв роману – кулеметника Івана Куряти, комбата Олега Кузьміних, навідника Ігоря Брановицького, медбрата Ігора Зінича та механіка-водія Івана Шостака.

Відвідувачі також ознайомилися з виставкою «НАШІ», створеною за співпраці Меморіального комплексу та галереї-музею «Історія становлення української нації». Розглядаючи представлені в експозиції силіконові, цілком ідентичні до своїх прототипів, фігури: Валерія Красняна («Барс»), Павла Чайки («Сігл»), Андрія Шараскіна («Богема»), Дмитра Яроша («Яструб»), особисті речі героїв, документальні світлини та кадри кінохроніки, гості музею відкрили для себе ще чотири долі захисників Донецького аеропорту і с. Піски.

В очах гостей – калейдоскоп емоцій: співчуття та пекучий біль за долю звитяжців, гнів щодо негідної поведінки терористів, гордість за свою Батьківщину та її захисників. Співробітники музею в черговий раз переконалися, що такі заходи справді потрібні нашому суспільству, оскільки вони дають можливість вкотре усвідомити, яку ціну Українська держава платить за свободу, прокладаючи шлях до миру та процвітання власного народу.