1944. Крим. Депортація

У День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу в музеї згадували минулу трагедію. Про масштабний етнічний злочин як вияв сталінського тоталітаризму та трагедію цілого народу в травні 1944 року розповів співробітник музею Георгій Борисов. Також відвідувачам показали історичний фільм «Хайтарма», який розповідає про депортацію кримських татар із рідної землі та про життєву історію військового льотчика Амет-Хана Султана.

Пам’ятний захід відвідали старшокласники київських шкіл. Вони дізналися про становище Криму під час нацистської окупації, ознайомилися з поняттями «депортація» та «геноцид», а також особливостями здійснення операції «Сюргюн» – примусового виселення тисяч кримських татар до Узбекистану. Разом із модератором школярі шукали відповіді на непрості питання: чи були кримські татари винними в злочинах, у яких їх обвинувачувало керівництво Радянського Союзу? Чому так жорстоко вчинила держава з цілим народом?

Учні були вражені страшними масштабами та цифрами жертв. Вони вшанували пам'ять безневинно загиблих. З музею йшли з розумінням необхідності збереження пам’яті про цю трагічну сторінку історії кримськотатарського народу, який сьогодні у важкій боротьбі допомагає захищати свободу України.