Історія та сучасність литовського війська
/

Сьогодні у кінолекційній залі музею відбулася зустріч із полковником Алексеюсом Гейжeвскісом – командиром навчального полку Війська Литовського. До музею він прибув із однодумцями, співорганізаторами заходу – завідувачем сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктором Литвіновим та керівником мистецького проекту «Життя на "нулі"» Інною Єрмаковою.

До Дня Європи в Україні для слухачів, військовослужбовців та курсантів військових вищих навчальних закладів України полковник А. Гейжевкіс прочитав доповідь «Історія та сучасний стан литовського війська».

Під час зустрічі йшлося про історію від 1410 р. до сьогодення, події 1991 р., особливості реформування Збройних сил Литви після відновлення незалежності, сучасний стан війська та міжнародну співпрацю, структуру й оснащення, особливості навчання та підготовку литовських військових.

Полковник Алексеюс Гейжeвскіс є кадровим військовим, за плечима якого значний особистий досвід участі у воєнних операціях. Він – безпосередній свідок становлення самостійної Литви, яка швидко і рішуче «прощалася» із радянським минулим. Нині він займається професійною підготовкою молодого покоління литовських військовослужбовців. Саме тому наскрізними меседжами лекції стали висвітлення проблематики та практичні поради для майбутніх командирів щодо проблем моральної, психологічної, професійної підготовки сучасного воїна, який обрав шлях служіння Батьківщині. Сучасний військовослужбець повинен бути вірним, мати високе почуття обов’язку, бути відповідальним, стати особистим прикладом для підлеглих. Неабияке значення мають морально-психологічна стійкість і володіння іноземними мовами.

Полковник Алексеюс Гейжeвскіс поділився власним досвідом, як можна побороти корупцію, розкрадання, пияцтво та приниження гідності солдата у війську.

На закінчення він наголосив, що сила та міць збройних сил будь-якої держави полягає в єдності дій політичного, військового керівництва та усього суспільства країни. Сучасні Збройні сили України реформуються у вогні військового протистояння, демонструючи всьому світові велич українського духу.

Упродовж лекції між її учасниками відбувався жвавий діалог. Слухачі задавали безліч практичних запитань, обмінювалися думками.