Відкритий методологічний семінар-практикум

Відкрите обговорення актуальних та проблемних тем вітчизняної історії є важливою складовою у процесі формування нового, сучасного бачення української історії та її презентації суспільству.

У музеї започаткована традиція проведення наукових зустрічей, під час яких музейники, освітяни та науковці мають можливість обмінятися досвідом та подискутувати. 15 березня 2018 р. відбувся відкритий методологічний практикум «Український визвольний рух 20 – 50-х рр. ХХ ст. у музейному просторі».

У синтетичному заході учасники практикуму розглянули та обговорили окремі аспекти з історії українського визвольного руху. Декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор Іван Патриляк поділився власним баченням місця українського визвольного руху у вітчизняному концепті Другої світової війни. До того ж учений зауважив, що «… належно оцінюючи “самостійницький проект” для України, його слід розглядати окремим рівноцінним елементом історії “української” Другої світової війни». Провідний науковий співробітник Національного музею історії України у Другій світовій війні, кандидат історичних наук Володимир Третяк під час музейної презентації «Український визвольний рух 20 – 50-х рр. ХХ ст.» мовою експозитів розкрив потенціал акумульованих у музейній фондозбірні історичних джерел за визначеною тематикою. Також під час заходу гостям було презентовано музейне видання «“За край і волю, за нації долю!”: дослідження, документи, свідчення», що стало результатом кропіткої роботи колективу Меморіалу та провідних українських істориків. Праця може допомогти викладачам та науковцям комплексно розширити знання з історії українського визвольного руху та його місця в концепції Другої світової війни.

З тематичною презентацією заходу можна ознайомитися тут