Семінар-практикум для викладачів предмета «Захист Вітчизни»

«Події Революції Гідності та війни на Сході України у виховному процесі нової генерації українців» – такою була тема семінару-практикуму для викладачів предмета «Захист Вітчизни» професійно-технічних навчальних закладів м. Києва, що відбувся сьогодні в музеї. Серед учасників були викладачі більшості професійно-технічних навчальних закладів столиці, представники Управління професійної освіти, Національного військово-історичного музею України, Київської міської організації Товариства сприяння обороні України.

Уже четвертий рік колектив Меморіалу працює над темою війни на Сході України. За цей час створено десятки музейних виставкових проектів, проведено численні заходи, присвячені звитязі і жертовності патріотів України, які увесь цей час на східних теренах Української держави відстоюють її суверенітет. Здобувши певний досвід, співробітники музею із задоволенням поділилися набутими практиками.

На початку зустрічі наші гості ознайомилися з музейним виставковим проектом «Український Схід». У просторі експозиції старший науковий співробітник Меморіалу Олександр Очеретяний розкрив погляд на сучасну війну музейними засобами. Наскрізною темою лекції-екскурсії став збірний образ сучасного захисника України: кадрового військового, журналіста, медика, волонтера, художника, добровольця. Самопожертва, виняткова турбота про підлеглих, вірність військовій присязі, боротьба до кінця – усі ці риси сучасного воїна були показані крізь призму життєвих історій конкретних людей, мужніх захисників своєї країни. Роль жінки, полон в умовах сучасної війни, навіть штрихи до портрета противника не залишилися поза увагою.

Складовою частиною семінару-практикуму стала презентація проектів Національного музею історії України у Другій світовій війні та Національного музею Революції Гідності, які розкривають події на східних теренах нашої країни і спрямовані на сучасну молодіжну аудиторію.

Заступник генерального директора Національного музею історії України у Другій світовій війні Людмила Рибченко у своєму виступі зосередила увагу на музейних програмах, створених на базі платформи «Українській Схід», які в цікавій пізнавальній формі дають можливість молоді отримати знання та сформувати власний погляд на події, сучасниками яких є вони самі. Учасники семінару-практикуму довідалися про такі музейні проекти, як: «Родинна пам’ять про війну»; «Об’єктивНА історія»; «Слово свідка», а також про урок патріотизму «Ми – діти Свободи» та розмаїття тематичних заходів, присвячених подіям війни на сході України (зустрічі, заходи пам’яті, презентація фільмів тощо).

Представники співорганізатора заходу Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, Ольга Савинок та Ольга Сало, розповіли учасникам зустрічі про різновекторну діяльність Музею Революції Гідності. Серед програм, які стануть цікавими для молодіжної аудиторії, були виокремлені: виставкові проекти «Відважні наші герої» та «Майдан: ландшафти пам’яті»; захід «Полотно свободи» (2015 р.); уроки патріотизму; «Патріотичні табори» (поєднання відпочинку, вивчення минулого та творчості). Співробітники обох музеїв закликали викладачів до співпраці.

Партнером проекту виступив нагородний комітет ордена «Народний Герой України». З доповіді представника організації, Народного Героя України Олени Шевцової учасники заходу довідалися про ідею, обставини появи, особливості нагородження неурядовою нагородою – орденом «Народний Герой України», який вручається військовим, медикам та волонтерам.

Учасники семінару-практикуму погодилися, що запропоновані проекти та заходи справді цікаві для сучасної молоді та є вагомим внеском у справу формування особистості представників нової генерації українців, майбутніх захисників своєї держави.