Семінар-практикум для викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін

«Українська Друга світова: актуальні візії» – тема семінару-практикуму для викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін навчальних закладів м. Києва, що відбувся у музеї. У сучасному світі музей є важливим елементом неформальної освіти, одним із творців національної ідентичності та громадянської свідомості. Виховання нової генерації українців в умовах сучасних викликів – актуальне питання для музейників та освітян.

На занятті ми говорили про репрезентацію проблемних тем історії та використання педагогічних можливостей в експозиції. Під час зустрічі науковці музею запропонували аудиторії обговорити важливість ролі музейної педагогіки у викладанні історії. Використання музейних засобів є важливим елементом у поданні інформації для дітей та їхньої здатності не лише вивчити матеріал, а й усвідомити, проаналізувати, зробити певні висновки.

Музейний погляд на сучасну війну та методи подання інформації для школярів було презентовано крізь призму виставки «Український Схід». Викладачі ознайомилися із новим музейним проектом «Місто милосердя. Лікарня Мечникова», який присвячений напруженій праці медичного персоналу Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова. На нашу думку, саме за допомогою таких експозицій варто виховувати молодого патріота та громадянина України. Під час презентації музейного проекту з історії УПА «За край і волю, за нації долю!» співробітники музею розповідали про музейні практики дослідження та інтерпретації напрацювань із теми українського національно-визвольного руху в 1930–1950-х роках. Музейні освітні програми є важливою формою комунікації з молодіжною аудиторією. Учасникам семінару було представлено наявні у музеї програми, зокрема принципово новий проект – ПортретиUA.

Для музейного колективу співпраця з педагогічною спільнотою є одим із пріоритетних напрямів роботи. Отож запрошуємо вчителів до створення спільних проектів. За допомогою музейних експозицій про Другу світову війну та сучасних захисників України ми зможемо цікаво навчати дітей та сприяти цілісному розвитку свідомої особистості.