«На чорних номерах»

У музеї розпочався цикл заходів до Дня захисника України. Стартував він драйвово – з презентації в музеї нового альбому «Мелос» гурту «Друже Музико» (м. Одеса). Співорганізаторами заходу став постійний партнер музею Громадська спілка «Творче патріотичне об’єднання “Музичний батальйон”», учасники якої, професійні виконавці, з 2014 р. підтримують своїми піснями бійців Збройних сил України, добровольчих батальйонів і цивільне населення на Сході України.

Зустріч музикантів гурту «Друже Музико» відбулася у просторі експозиції «Український Схід. На лінії вогню». Ведучим концерту став Євген Романенко (лідер гурту «ТаRuta»). Музичний гурт презентував свою нову відеороботу – кліп на пісню «На чорних номерах». Саме такі номери використовують на автомобілях українських військових у зоні ООС. Режисер Юрій Оніщенко та фронт-мен колективу «Друже Музико» Максим Трубніков поділилися з гостями концепцією кліпу. Оскільки колектив працює у стилі «етно-рок», ідея відео сягає глибин фольклору, поєднує українську міфологію із сьогоденням. Гаслом групи є слова: «Наша сила – в єднанні між собою. Разом ми переможемо».

Учасники гурту виконали пісні з нового альбому «Мелос». З ними вони їздять у різні куточки Україні та підтримують бійців, які гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків, захищаючи рідну землю на Сході держави. Молоді виконавці-патріоти запалювали публіку композиціями «Соколи», «Ду-най», «Чорне море» та «Будь з нами, будь українцем». Особливістю альбому «Мелос» є поєднання мелодійності різних регіонів України в єдину концептуальну сучасну збірку.

Гості заходу, учні та студенти навчальних закладів Києва, курсанти військових навчальних закладів із задоволенням сприйняли звучання рок-версії українських пісень. Кожна композиція пробуджувала патріотичні почуття та гордість за нашу країну і її захисників.

Приємним сюрпризом стала автограф-сесія та вручення подарункових примірників музичного альбому.

Захід традиційно завершився виконанням Гімну України на честь рідної Вітчизни та всіх її захисників, які гідно захищають свою землю і доводять усьому світові, що в єдності ми – сильні та непереможні.