Візит Президента
/

8 травня у Музеї розпочалися урочистості, присвячені пам’яті полеглих бійців у Другій світовій війні. Заходи відбуваються за участі перших осіб держави, високопосадовців, ветеранів, учасників бойових дій на Сході України, вихованців військових навчальних закладів країни.

Президент України Петро Порошенко відкрив фотовиставку «Герої», створену громадськими об’єднаннями військового спрямування. Після урочистої церемонії на території Меморіалу Президент України та перша леді Марина Порошенко разом з Міністром оборони України Степаном Полтораком, Міністром культури України Євгеном Нищуком, Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою та представниками провідних державних структур завітали до Музею. Гості ознайомилися з новою виставкою музейного проекту «Український Схід», яка має назву «На лінії вогню». В її основі – розповідь про звитягу та жертовність патріотів України, які на східних теренах нашої Держави відстоюють її суверенітет у борні з російським агресором, долають наслідки ворожої інтервенції і розривають тенета повзучого путінізму та гібридної війни.

В експозиційному просторі лінія вогню пролягає через пошкоджені та понівечені, але рятівні для бійців і волонтерів автомобілі, кожен з яких має свою неповторну історію, а продовжують та увиразнюють її здійняті вгору 27 синьо-жовтих прапорів – символів адміністративно-територіальних одиниць унітарної Держави. Посічені осколками, пропахлі порохом, вицвілі під пекучим сонцем, вони майоріли над бліндажами, КПП та будівлями, а нині віщують нашу Перемогу.

У ландшафті виставки, окресленому умовними експозитарними кластерами-блоками «Наші», «Чужі», «(Не)чужі», символічно відтворено лінію вогню в зоні проведення Операції Об’єднаних сил на Сході України.

Виставка презентувалася вперше. Під час візиту Президента з нею ознайомилися і її герої – Герої України Володимир Жемчугов, Євген Межевікін та інші.

Особливу увагу Президент звернув на дорожні знаки і вказівники населених пунктів, що раніше креслили лінії мирного розподілу, а тепер, пошкоджені ворожими обстрілами, позначають умовну межу між війною і миром, між «Нашими» і «Чужими» – тими, хто різними методами й засобами веде гібридну війну проти України.

Президент зауважив, що виставка «На лінії вогню» є вагомим внеском у меморіалізацію новітньої історії, яка гартується на наших очах. Історію про справжніх Героїв України, на прикладі яких і має навчатися прийдешнє покоління.