На варті незалежності

У День Збройних Сил України в музеї вітали військовослужбовців, говорили про сучасну війну та про те, як вона змінила українське військо і долі воїнів. У просторі музейного проекту «Український Схід. На лінії вогню», який уже традиційно слугує майданчиком для зустрічей із безпосередніми очевидцями збройного протистояння на Сході України, лунало слово свідка. Екс-заступник командира 3-го полку спецпризначення полковник Збройних Сил України Микола Поровський зустрівся з учнями та студентами. Він – народний депутат України 1, 2 та 4 скликань Верховної Ради України, голова Республіканської християнської партії, член Національної спілки письменників України. З початком військової агресії на Сході України, незважаючи на свій вік (58 років), був мобілізований до українського війська. Брав участь у боях біля Курахово-Новотроїцького, шахти «Бутівка» та в Авдіївській промзоні. Спогади про ці події він описав у своїй книжці «Щоб в синім небі – стрічка золота». Рядки видання стали наскрізною ниткою зустрічі. Офіцер ділився своїми роздумами про пережите, цитуючи та коментуючи друковані рядки з видання.

У кінолекційній залі музею військовослужбовці Збройних Сил України та студенти різних військових навчальних закладів України зібралися, щоб вшанувати тих, чиє професійне служіння своїй країні збігається з роками її незалежності. Іван Зубков, Ігор Гордійчук, Петро Потєхін, Олексій Савич, Олександр Гуменюк, Сергій Добренький – воїни України, відомі як Герої АТО/ООС. Вони ціною власного життя та здоров’я боронили Батьківщину від агресора. Долі різні: загинув, зазнав поранення в боях, продовжує воювати. Однак усіх об’єднує те, що почали служити в лавах Збройних Сил з першого року незалежності України. Тоді, у 1991 році, вони обрали свій життєвий шлях – стали військовиками у Збройних Силах України, присягнули навіки захищати Батьківщину, її свободу та суверенітет. А під час війни на Сході України виконали цей обов’язок сповна. На виставці «Український Схід. На лінії вогню», де нині експонуються їхні матеріали, молоді військовики ознайомилися з особистими речами, фото та документами – свідками війни та боротьби Героїв.

У День Збройних Сил України від колективу музею для захисників лунали побажання добра та миру, міцного здоров’я, надійного родинного тилу, звершення всіх мрій і бажань.