Філософія війни. Фотовиставка Олександра Клименка

Усепоглинаючий азарт та агонія бою, поріг страху вбити та бути вбитим; усвідомлення невідворотності втрати і радість зустрічі з тими, хто повернувся живим; дитячі іграшки на бойових позиціях і книжкові завали, якими крокує людина зі зброєю – фрагменти зі світлин фотовиставки «Філософія війни» відомого українського фоторепортера Олександра Клименка. 6 лютого 2018 р. відбулося її відкриття у стінах Верховної Ради України.

Це вже другий проект, зроблений у співпраці Олександра Клименка з колективом Національного музею історії України у Другій світовій війні. Привітати друга, колегу та щирого патріота з відкриттям нової експозиції завітали Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, головний редактор газети «Голос України» Анатолій Горлов, генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Іван Ковальчук.

У своїх промовах гості зазначали, що побудовані на відчуттях, асоціаціях, смислових паралелях світлини майстра поринають у саму душу, спонукають до роздумів. Здається, ще мить – і глядач зрозуміє філософію явища, яке супроводжує людство впродовж свого існування, і знайде вихід із цього замкнутого кола…

Основна філософія війни – убивати, а громадяни України прагнуть миру, тому головним побажанням для Олександра Клименка та завданням для всіх присутніх стало якнайшвидше відкриття виставки світлин під назвою «Філософія миру».

Організатори виставки чекають відвідувачів з 6 лютого до 2 березня 2018 р. у кулуарах І та ІІ поверхів будинку Верховної Ради України (вул. М. Грушевського, 5). Вхід за картками акредитації.

ПРО АВТОРА: Уродженець Чернігівщини. Випускник факультету журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 1991 р. й дотепер – фоторепортер газети «Голос України». Перші воєнні сюжети відзняв 1992 р. у Придністров’ї. Далі були колишня Югославія, Ліван, Кувейт, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Кот д’Івуар, Південний Судан і Демократична Республіка Конго. У січні 2014 р. під час Революції Гідності був поранений. Від початку російської військової агресії на Сході України неодноразово виїжджав у зону бойових дій. Є автором чотирьох фотоальбомів: «Україна. 10 років поступу» (2001), «Миротворча діяльність українського війська. Перше десятиліття» (2004), «Крізь вогонь і сльози» (2009), «Фронтовий альбом» (2016). Мав персональні фотовиставки в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку (2012), у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі (2012, 2013, 2014), у Литві (2015), Польщі (2015, 2016), Люксембурзі (2015), в Україні (Київ, 2017), був учасником колективних виставок про війну в Україні, у Парламенті Великобританії (2015) та Данії (2014).