Фотовиставка «Олександр Клименко. Філософія війни»

З нагоди святкування 85-річчя Національного авіаційного університету в стінах вишу відбулася чергова презентація виставки «Олександр Клименко. Філософія війни». Демонстрація світлин стала справжнім подарунком учасникам урочистостей, викладачам і студентам НАУ. На церемонії присутніх привітали ректор НАУ Володимир Ісаєнко, народний депутат України Дмитро Андрієвський і заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

Колектив музею приєднався до привітань для одного із провідних вишів країни.

Експонування виставки покликане донести до світової спільноти більше правди про війну на Українському Сході. Фотовиставка «З фронтового альбому» відомого фотокореспондента Олександра Клименка була створена у 2017 р. та протягом двох місяців функціонувала у виставковому залі головної експозиції музею.

Автор світлин – Олександр Клименко – професійний фотограф, майже тридцять років працює в газеті «Голос України». Об’єктив його камери фіксував тисячі ключових подій, що відбувалися в нашій країні. Олександр Клименко не з чуток знає про війну, адже впродовж багатьох років знімав українських солдатів у миротворчих місіях ООН. З початком воєнних дій на Сході України фотомайстер не раз виїжджав у зону бойових дій, зробивши під час поїздок тисячі світлин. Вони вже увійшли в історію сучасної України, стали вагомим внеском у збереження пам’яті про трагічні події сучасності.

Фотографії майстра розповідали про підступну війну та стали важливим доповненням актуального музейного проекту «Український Схід». Світлини торкалися серця відвідувачів, нікого не лишали байдужим. За невеликий період роботи виставки її відвідало понад 24 тис. осіб. Фотознімки Олександра Клименка стали частиною фотодокументального фонду авторських робіт колекції нашого музею.

Уже тоді стало зрозуміло, що роботи майстра варто презентувати не лише в музеї. Виставка була переформатована для можливості функціонування в різноманітних локаціях. Музейники за допомогою цих світлин намагаються розповісти спільноті про те, що відбувається на Сході нашої країни та показати героїзм українців, які відстоюють незалежність своєї Батьківщини. Саме тому відразу після закінчення експонування в музеї виставка фотографа під назвою «Олександр Клименко. Філософія війни» продовжила свою місію у стінах Міністерства культури України. Далі її зустрічали виставкові зали Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. У стінах цих відомих установ мали змогу ознайомитися з виставкою як українці, так і чимала кількість іноземців. Проект став мобільним і постійно розширює свої рамки.

Продовжуємо свою роботу над утіленням важливого завдання – розповісти всьому світу про тяжкі втрати та цінні перемоги України.