Незвичайне піаніно

5 січня до музею доправили незвичайний експонат із селища Піски Донецької області.

Упродовж майже чотирьох років на Сході України точаться бої. Щодня країна втрачає своїх громадян, частина території є тимчасово окупованою. Для дорослих і малих звичним тепер стало поняття «сіра зона», а деякі населені пункти взагалі перетворилися на привидів. Серед таких і селище Піски. Його фактично немає. Мешканці давно полишили свої домівки і виїхали подалі від щоденних обстрілів та вибухів, аби убезпечити себе і своїх дітей. Новорічні свята вже нікому святкувати. Порожні, зруйновані будівлі, серед яких і дитячий садок. Час зупинився. Тепер там поламані іграшки, розбиті ліжка та шафи. Серед розкиданих речей уціліло піаніно із символічною назвою «Україна». І здавалося б, воно навіки замовкло. Аж ні, історія піаніно продовжується.

До музею вже традиційно стали надходити нові експонати, вихоплені прямо із прифронтової зони в будь-який час доби та незалежно від пори року й погодних умов. Упродовж 14 годин у переддень Різдвяних свят «поранений» інструмент доправляли до Києва військовослужбовці 57-ї окремої мотопіхотної та 95-ї окремої десантно-штурмової бригад, а також люди, захоплені ідеєю створення музею про сучасну війну в Україні, наші постійні партнери – журналісти телеканалу «1+1». Музей уже завершив свою роботу. Аж раптом у темряві ночі довелося знову відчинити двері, щоб прийняти до своїх стін «евакуйованого» зі Сходу України свідка тих буремних подій. Новий унікальний експонат, миттєво увінчаний музейною етикеткою, одразу зайняв місце серед реліквій у просторі музейного проекту «Український Схід». Незважаючи на досить пізню пору, втомлені тривалою поїздкою військовики, у яких тієї ночі попереду ще був шлях додому, знайшли час для ознайомлення з експозицією, спілкування з музейниками та журналістами.

«Ми налаштуємо піаніно, аби звуки музики знову зазвучали і цей унікальний свідок розповів нам неймовірну історію про побачене й пережите в умовах війни», – пообіцяв генеральний директор Меморіалу Іван Ковальчук.

Символічним є той факт, що піаніно отримало нове життя саме в розпал Різдвяних свят. Сподіваємося, що диво станеться і вдасться віднайти тих дітей, вихованців дитячого садка селища Піски, які свого часу грали на інструменті чи співали пісень під його акомпанемент. Простір виставкового проекту «Український Схід» вже давно став майданчиком для проведення музейних заходів. Ми впевнені, що навколо нового музичного експоната невдовзі збереться дитяча аудиторія та бійці й піаніно знову звучатиме, а до України прийде довгоочікуваний мир.

Посилання на репортаж ТСН телеканалу «1+1».