Конкурс «Музеєзнавець»

У той час, коли на вулиці вже справжня зима, у музеї змагається наша юна зміна. Головна експозиція стала місцем проведення конкурсу «Музаєзнавець». Захід проведено спільно з Центром туризму та краєзнавства учнівської молоді Оболонського району м. Києва. Мета конкурсу – привернути увагу школярів до музейної справи, ґрунтовно ознайомити з особливостями роботи науковців і музейників.

Кілька тижнів учні відвідували та вивчали експозиції нашого й інших музеїв столиці, слухали оглядові та спеціальні тематичні екскурсії, щоб підготуватися до фінальної залікової гри. І от час настав! 110 учнів із 11 навчальних закладів зійшлися в поєдинку. У журі – екскурсоводи та науковці музею. Школярів поділили на три команди для того, щоб якнайкраще та якнайшвидше виявити здобуті знання в тестах, вікторинах і квестах.

Завдання вимагали ґрунтовних знань з історії періоду Другої світової війни та експозиції музею. Учням необхідно було вільно орієнтуватися в головній експозиції та в найкоротший час впізнати і знайти музейні предмети головної експозиції. Серед них доволі помітні, такі як посох митрополита Андрея Шептицького, а також зовсім невеликі предмети, зокрема окуляри генерала авіації Степана Красовського.

За підрахунками результатів конкурсу, цьогорічним переможцем стала команда середньої загальноосвітньої школи № 233!

Щиро вітаємо їх з здобуттям звання «Музеєзнавців»!

Такі конкурси та заходи надзвичайно актуальні в освітній сфері, оскільки формують в учнівської молоді любов до свого краю, прагнення до знань і повагу до минулого.

Музейний простір й унікальні артефакти в експозиції підсилюють враження від шкільної програми, заглиблюють в історичні події та сприяють розумінню непростих життєвих шляхів наших предків. Ми завжди готові навчати модерну зміну музейних фахівців.