Мужність, відвага, честь крізь покоління

Напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні центральна площа Меморіалу вирує, вщент заповнена молоддю у військовій формі. Це вихованці ліцею-інтернату № 23 «Кадетський корпус» із посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району м. Києва. У цей час відбувається урочистий парад «За пам'ять, за славу, за честь…», присвячений вшануванню безсмертного подвигу українського народу в Другій світовій війні та увічненню пам’яті полеглих захисників у боротьбі за свободу Батьківщини. Цього року до заходу долучилися курсанти Київського військового ліцею імені Івана Богуна, курсанти Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Підтримати молодих ліцеїстів завітали високопосадовці, ветерани, учасники бойових дій на Сході України, батьки, представники громадських організацій, ЗМІ, духівництва та просто небайдужі відвідувачі.

Захід розпочався з внесення Державного Прапора України та виконання чарівного вальсу під мелодію «Як тебе не любити, Києве мій». Дівчата в сніжно-білих сукнях та юнаки у військовій формі нагадували справжніх янголів миру, адже меседжем сьогоднішнього свята стали вислови «Діти України – за мир» та «Мужність, відвага, честь крізь покоління».

З вітальним словом до молоді звернулася народний депутат Верховної Ради України Ірина Суслова, яка наголосила на важливості зв’язку між поколіннями та збереження пам’яті про минуле. Одним із складників свята стало вшанування пам’яті загиблих на фронтах Другої світової війни хвилиною мовчання, запалення лампадок пам’яті, покладання квітів на Алеї Слави та урочиста присяга майбутніх захисників України, у руках яких – справа збереження миру. Вони пообіцяли стати гідними продовжувачами подвигів славних героїв України й з гордістю нести Прапор Пам’яті, Слави і Честі та урочистим маршем під звуки пісні «Нам є що захищати» пройшли перед музеєм.

Бурхливі емоції учасників заходу викликав флешмоб «Герб». Юні вихованці ліцею-інтернату утворили фігуру державного символу України та, вітаючи всіх присутніх із Днем пам’яті та примирення і Днем перемоги, закликали берегти мир. «Діти України – за мир» – лунало дитяче багатоголосся.

Завершився захід урочистим внесенням великого Прапора України – символа єдності минулих і прийдешніх поколінь.

Для учасників заходу колектив співробітників підготував ексклюзивну екскурсію головною експозицією музею.