Візити дипломатичних представників
/

Цими днями напередодні пам’ятних травневих дат – Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Меморіал відвідує чимала кількість людей. Кияни та гості столиці приходять до музею, щоб віддати шану всім тим, хто захищав рідну землю під час Другої світової війни. Серед відвідувачів немало іноземців, зокрема й співробітників дипломатичних представництв іноземних держав.

Дипломатичний склад Посольства Латвійської Республіки в Україні на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Юрісом Пойкансом уже побував у Меморіалі. Поважні гості ознайомилися з головною експозицією музею та виставковими проектами. Шляхи України та Латвії переплелися, коли держави входили до складу Радянського Союзу й були учасниками Другої світової війни. Тисячі українців брали участь у боях на території Балтійських країн у складі трьох Прибалтійських фронтів у 1943 – 1945 рр.

Вражений побаченим, пан Посол зауважив, що історія наших держав у виборюванні самостійності є доволі схожою, хоча Латвії «попрощатися» з минулим і стати квітучою європейською державою вдалося швидше. Нині Латвія підтримує Україну в боротьбі проти сучасного агресора. Він зазначив, що готовий усіляко сприяти розвитку та підтримці культурних міжмузейних зв’язків між Україною та Латвією.

Сьогодні до нас завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні та в Республіці Молдова Самат Ордабаєв. Дружба України та Казахстану триває з часів німецько-радянської війни. 600 тис. із 1,2 млн призваних на фронт казахстанців взяли безпосередню участь у боях за визволення України, зокрема під час форсування Дніпра в 1943 р. Доля багатьох полеглих і досі встановлюється. Представники посольства віддали шану воїнам, поклали квіти до скульптурної композиції «Форсування Дніпра» та провели зустріч із ветеранами війни. Директор Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин Микола Степаненко презентував книжку «Казахстан – Україна: дружба, загартована полум'ям війни», присвячену участі казахстанців у визволенні України. Під час зустрічі лунали щирі привітання та музичні подарунки.

Керівництво музею та дипломати домовилися про подальше партнерство, оскільки міжнародна співпраця щодо вшанування пам'яті учасників Другої світової війни є надзвичайно важливою. Результатом цього можуть стати спільні наукові дослідження, взаємні робочі візити, обмін досвідом та презентації виставкових проектів.