Урок української ідентичності. Олесь Гончар
/

До 100-річчя з дня народження видатного українського письменника, громадського діяча Олеся Гончара у Меморіалі відбувся особливий захід.

Сучасний погляд на твори Олеся Гончара було презентовано під час інтерактивної зустрічі, яка відбувалася у просторі експозиційного залу, де представлені особисті меморіальні речі письменника.

Разом з нашими гостями – учнями київської спеціалізованої школи № 76, яка носить ім’я літератора, ми згадували цього велета духу, який понад усе хотів бачити свою країну вільною. Музейними засобами було розкрито багатогранність історичної постаті Олеся Гончара – письменника, учасника Другої світової війни, активного громадського діяча, лауреата багатьох літературних премій, Героя України.

Дитинство, юність, війна… Почуте, побачене, пережите зафіксовано на сторінках відомих творів. Фронтова поезія та повоєнна проза сповнена рефлексій митця стосовно світового зіткнення держав та ролі України.

Діти дізналися вражаючі факти з життя письменника періоду Другої світової війни, адже він, як і тисячі хлопців його покоління, опинився в самому вирі цього могутнього протистояння. Письменник став солдатом у 1941 р. Розпочавши бойовий шлях у складі студентського батальйону, він закінчив війну в 1945 р. у далекій Чехословаччині. Олесеві Гончару довелося пройти чимало випробувань, бачити загибель товаришів, пережити полон. Утім, він зміг повернутися додому живим і не зламатися духовно. У фронтовій поезії та написаних повоєнних романах «Прапороносці», «Людина і зброя», «Циклон» він описав власні фронтові дороги, товаришів по зброї, розповів про отриманий бойовий досвід, із захопленням та глибокою повагою оспівав мужність, честь та гідність покоління людей, яким довелося подивитися в очі смерті.

Для учасників заходу було проведено особливу тематичну екскурсію, презентовано унікальний комплекс речей та особистих документів із експозиції та фондозбірні музею. Гості змогли подивитися на Олеся Гончара по-новому, деякі зі сторінок його біографії відкривалися для них уперше. Збірники «Визвольна боротьба» та книги «Олесь Гончар і Придніпров’я» учні отримали у якості подарунків. Видання будуть передані до бібліотеки навчального закладу.