Відвідувачі в камуфляжі
/

Одним із ключових напрямів діяльності Меморіалу є сприяння формуванню світогляду та громадянської позиції представників молодої генерації українців, які обрали кар’єру військовослужбовця.

Днями територію та експозицію музею заполонили відвідувачі в камуфляжі. Це були студенти кафедри військової підготовки Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського. Для майбутніх військових наукові співробітники підготували спеціальну програму, яка мала на меті ознайомити їх із музейними виставковими проектами «На лінії вогню», «Місто милосердя. Лікарня Мечникова», трофейною важкою зброєю і технікою, захопленою українськими воїнами в 2014 р., та мультимедійним проектом «Мартиролог загиблих у боях за незалежність і територіальну цілісність України на східних теренах».

Укотре йшлося про звитягу та жертовність патріотів України, які на східних теренах нашої держави відстоюють її суверенітет у борні з російським агресором, долають наслідки ворожої інтервенції і розривають тенета гібридної війни. Під час зустрічі студенти крізь призму особистих історій військовиків – учасників боїв, а також через вражаючі історії їхніх речей, посічених осколками прапорів, понівечених, але рятівних для бійців і волонтерів автомобілів занурилися у події на Сході України. Вони дізналися про подвижницьку працю медиків-професіоналів, які щодня чатують на лінії смертельної небезпеки. Вихованці навчального закладу не приховували щирих емоцій, усвідомлюючи, що найвищою цінністю є життя людини.

Складна тема та неспростовні докази-експонати спонукали молодь рефлексувати, ділитися думками й враженнями. Жорстокі виклики сьогодення вже сформували в молоді власне бачення важливих історичних подій, сучасниками яких вона є.

Віддати шану тим, хто поклав своє життя за Україну, студенти змогли під час ознайомлення з мультимедійним проектом «Мартиролог». Ніби в течії людської пам’яті, перед очима майбутніх офіцерів спливали тисячі імен, на символічному вівтарі з’являлися портрети загиблих воїнів, які ніби спостерігають за кожним із нас із вірою, що їхній подвиг не був марним, а тому не має бути забутим. Упізнаючи знайомі обличчя та згадуючи про них, студенти долучилися до тих, хто приходить до символічного храму, щоб подумати, осмислити, подякувати, помолитися.

«Музей ламає стереотипи. Він є місцем, де не лише збережено пам'ять про трагічні події історії України, а й осмислюються нинішні трагічні події, пропускаючи їх через власні душу й серце» – такий роздум на згадку колективу залишила студентка у камуфляжі.

Співпраця з майбутніми військовими триває…