Молодіжний воркшоп
/

Як провідний центр вивчення історії України періоду Другої світової війни Меморіал укотре став осередком для обговорення актуальних питань. «Нацистська окупація України: травматичний досвід» – такою була тема воркшопу, у якому взяли участь слухачі «Міжнародного дому зустрічей для молоді» міста Освенцим (Польща). Серед аудиторії були студенти з України, Польщі, Німеччини та Бразилії.

Спираючись на автентичні музейні експонати, науковець музею Олександр Пастернак розповів про нацистський окупаційний режим та «Новий порядок» у Європі, а також про місце і роль України в ньому. Учасникам заходу запропонували спільно проаналізувати особливості нацистської окупаційної політики в Україні за тематичними блоками: адміністративний поділ, економічний визиск, остарбайтери, військовополонені, терор проти цивільного населення і пропаганда страхом, Голокост та геноцид ромів – особливості політики, «Голокост від куль». Важливими в обговоренні стали й такі питання: «Що вважати спротивом в умовах виживання за колючим дротом?», «Віра як вияв духовного та морального спротиву тоталітарній системі в умовах табірного життя».

Під час заходу аудиторія відкрила для себе трагічну палітру життя цілих поколінь українців, які стали жертвами жорстокого, антигуманного окупаційного режиму та кровопролитного військового суперництва тоталітарних режимів.

Складні, але важливі питання, порушені під час зустрічі, спонукали молодь рефлексувати, ділитися враженнями й думками, вести діалог. Учасники семінару погодилися, що проведення таких заходів має важливе значення для збереження історичної пам’яті, відстоювання демократичних цінностей та громадянських свобод, утілення в життя ідеалів миру, гуманізму і толерантності.