Арсенал Ідей

Останніми вересневими днями Мистецький Арсенал заполонив веселий гомін тисяч дітей та їхніх батьків. Усі вони поспішали відвідати ІV Освітній фестиваль «Арсенал Ідей», у якому Національний музей історії України у Другій світовій війні щорічно бере участь. Це традиційний захід, створений для обміну досвідом та інноваційними освітніми методиками.

Цьогорічна тема локації «Історія війни на морі» охопила доволі широкий спектр. Діти уявляли себе шпигунами та намагались швидше за суперника відстукати повідомлення азбукою Морзе, навчалися розпізнавати морські сигнальні прапорці та малювати власні. Нам удалося зібрати колекцію зображень з оригінальними та веселими написами. Куратори локації вигадали цілу «спартакіаду» з перетягування каната для тих, хто прагнув виплеснути адреналін захопливих вражень. На наш подив цей вид діяльності став найпопулярнішим, адже діти ще довго не хотіли відпускати канат і боролися до останнього. Родзинкою заходу став майстер-клас від реставраторів музею. Діти фантазували над створенням власного блокнота. Кожен візерунок на обкладинці був унікальним і цілковито відображав внутрішній світ й емоції автора.

Локація була побудована так, щоб кожна дитина змогла відчути себе активним учасником музейного життя. Ми відкинули класичну схему «наставник – слухач» і перетворили дійство на яскраву пригоду. Діти розвивали свої творчі здібності та креативність, пробували невідомі раніше заняття. Наші працівники одержували творчий запал для нових проектів та просто насолоджувалися спілкуванням із такою величезною кількістю непересічних й унікальних особистостей, кожна з яких давала змогу подивитись на звичні речі по-новому.

Справжньою втіхою стало те, що до локації день у день поверталися діти, які знову хотіли поспілкуватися з нашими кураторами і поділитися з ними своїми враженнями, ідеями, мріями. Приходили до нас й учні з музейної освітньої програми «NEXT». Разом зі своїми молодшими братиками, сестричками та друзями вони хотіли записатися на новий навчальний рік, чим зворушили серця своїх викладачів.

Фестивалі такого масштабу не обходяться без активного спілкування між музейниками. Це був радісний момент обміну досвідом, ідеями та враженнями. Не менше за відвідувачів куратори локацій навідувались один до одного, щоб дізнатися про щось новеньке та запровадити у своїй роботі.

ІV Освітній фестиваль «Арсенал Ідей» завершився, але праця науковців на локації засвідчила, що музей – це каталізатор дитячих фантазій, яскравий стимул для виявлення навичок, мрій про майбутнє та нового критичного усвідомлення навколишнього світу. Хоч наступний фестиваль розпочнеться лише через рік, наші науковці готові щодня пропонувати інноваційні освітні школи, інтерактивні екскурсії та квести, масу нових вражень і тепле щире спілкування.