День захисту дітей

Що потрібно для щастя? Яка дитина щаслива? Ці питання сьогодні, у День захисту дітей, ми задавали юним відвідувачам та разом обговорювали відповіді.

«Для щастя потрібні сім’я, мама, тато, брат або сестричка, багато родичів і рідна хата, а також, щоб не було війни і ми жили в злагоді» – такими здебільшого були відповіді на перше запитання. Думки довкола другого виявилися неочікувано глибокими та несподіваними.

Щаслива дитина – це та дитина, яка має батьків і право на власну думку. Якщо будуть щасливі мої батьки, то буду щасливий і я…

Найактивнішими в музейному діалозі стали юні вихованці середньої загальноосвітньої школи № 66 м. Києва. Екскурсовод Ганна Тарасенко запропонувала їм незвичайну програму. Спочатку школярі почули незвичну екскурсію в експозиційних залах: розповідь від першої особи – дитини війни.

Потім діти завітали до Дитячого центру, де їх чекав ще один сюрприз. Кожен учень одержав невеликий клаптик паперу із зображенням українського рушника. Розфарбовуючи чорно-білий візерунок, діти за допомогою різних олівців створили власні ексклюзивні орнаменти. Яскраві кольори стали унікальними символами радісного дитинства та щасливого майбутнього. Школярі жваво спілкувалися, обмінювалися думками та враженнями. До скарбнички Дитячого центру музею додалося 15 унікальних дитячих порад для дорослих – як відповідей на запитання: що потрібно для щастя та яку дитину можна назвати щасливою?

Сподіваємося, що гості відчули себе по-справжньому щасливими. З новими приємними враженнями, думками та сподіваннями школярі та викладачі залишали стіни музею.

Свято вдалося.